Олег Малованюк: «Цікавих хлопців вистачає»

Олег Малованюк: «Цікавих хлопців вистачає»

Головний тренер молодіжної збірної України з боксу підвів підсумки проведеного нещодавно чемпіонату України серед молоді. Олег Малованюк на прохання прес-служби ФБУ розповів про свої враження від турніру, перспективи наших юних боксерів та найближчі плани молодіжної збірної.

– Цей чемпіонат був, так би мовити, перехідним, адже участь в ньому брали боксери 2001 року народження, які перебувають у полі зору «молодіжки», та спортсмени 2002 року народження, котрі будуть в молодіжній збірній у 2019. Змагання проходили з невеличкими тертями, тому що бої виходили рівні, а кожен тренер вважає, що виграв його вихованець. На емоціях хтось був не згоден з рішеннями суддів, тому доводилося регулювати деякі ситуації. Пояснював в основному, що якщо багато ударів, але всі – по плечах, то вони не рахуються. Коли загострення пристрастей спадало – всі були згодні з визначенням переможців, так що жодних питань по закінченню чемпіонату не залишилось.

– Чи є нові «зірочки»? Хто із цих учасників буде кандидатами в збірну?

– Цікавих хлопців вистачає. Здивував Юрій Захарєєв, у якого був бій з чемпіоном Європи по юніорах, Ярославом Михалушко. Обидва гарні бійці, але виграв Захарєєв, який отримав і нагороду, як кращий боксер чемпіонату. Хлопець 2002 року народження, він представляє Одеську область, тренує його Ігор Юрескул. Захарєєв – дуже перспективний боксер. Навчений, з характером – те що треба! Будемо працювати на зборах.

Також здорово боксував Ігор Ковтун – в фіналі йому протистояв Вадим Клим, який отримав приз «За волю до перемоги».  Їхній бій був найцікавішим: ніякого тримання – всі три раунди пройшли в класній роботі, жодних падінь, штовхань чи якихось порушень. Ковтун був трішки кращим, тому й переміг. Збірну команду на чемпіонаті ми відібрали, так що будемо працювати далі.

– Які найближчі плани молодіжної збірної?

– З 5 по 16 грудня в Харкові у нас будуть навчально-тренувальні збори, куди приїдуть перші-другі номери своїх вагових категорій. Також виявили бажання прийняти участь в зборах і деякі боксери, які не потрапили в число призерів. 17 грудня в Харкові стартує турнір пам’яті Бориса Андрєєва.  Наступний чемпіонат України буде влітку, а Європи – аж восени в Софії, тому будемо планомірно працювати – після насиченого 2018 року така пауза навіть на краще. Хоча, плануємо не лише тренуватися, а й приймати участь у потужних турнірах – такий, наприклад, буде у Литві. Це Меморіал Дана Позняка, на який традиційно приїжджають кращі збірні світу.

– Які регіони України відмітили б як лідерів у розвитку боксу?

– Дуже непогано показує себе Вінницька область. Також відмітив би команду Харківської області. Раніше у нас домінувала Донецька область, але у зв’язку з ситуацією на сході країни загальний рівень цієї команди відійшов від перших позицій, хоча класних боксерів вистачає і там.

– На завершення пригадайте, будь ласка, виступ українців на молодіжних Олімпійських іграх? Та як в цілому оцінили б 2018 рік для молодіжного боксу України?

– В Аргентині виступали два наших боксери, і обидва завоювали срібні медалі. Хоча, вважаю, Тараса Бондарчука з таїландцем «прихопили». Але, арбітраж у боксі – це окрема тема, і з не зовсім зрозумілими рішеннями суддів ми стикаємося на всіх рівнях. В цілому ж, рік вийшов непоганим: були медалі як на чемпіонаті світу, так і Європи, але зрозуміло, що нам є куди зростати!

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.