Офіційна заява ФБУ відносно подій навколо Федерації боксу Сумщини

Офіційна заява ФБУ відносно подій навколо Федерації боксу Сумщини

Злагоджена, професійна та ефективна діяльність кожного обласного осередку Федерації боксу України – одне з пріоритетних завдань ФБУ.

Така злагоджена та ефективна діяльність забезпечується завдяки спільній роботі спортсменів, тренерів, меценатів та, звичайно ж, керівництва обласних федерацій.

Приємно відзначити, що за останні роки більшість регіонів показали досить добрі темпи кадрового та інфраструктурного розвитку, що позитивно впливає на результати виступу збірних команд України у міжнародних стартах.

На превеликий жаль, окремі обласні організації знаходяться у неналежному організаційному стані та потребують кардинальних змін для відновлення нормальної діяльності. Причиною цього, в першу чергу, є бездіяльність осіб, які були обрані до органів управління регіональної федерації та які не прикладають достатніх зусиль для розвитку боксу в регіоні. Такі люди розглядають своє членство та керівні посади в обласних федераціях боксу як бізнесову модель для забезпечення насамперед власних майнових та репутаційних потреб.

До недавнього часу таким негативним прикладом була Федерація боксу Сумської області, керівництво якої належним чином не справлялося з покладеними на нього статутними обов’язками щодо розвитку боксу в регіоні.

Відсутність організаційного та фінансового забезпечення поточної діяльності регіональної федерації, відсутність комунікації між керівництвом та членами організації, бездіяльність у вирішенні назрілих проблем та ігнорування дійсних потреб організації, змусило провідних тренерів регіону ініціювати скликання на 16 травня 2019 року офіційної конференції для проведення перевиборів керівництва федерації боксу Сумщини.

Для забезпечення відкритості виборів, про час та місце проведення конференції федерації боксу Сумщини були завчасно повідомлені тренери, спортсмени, органи місцевого самоврядування, Федерація боксу України. Зі своєї сторони ФБУ направила на конференцію офіційного представника для спостереження за дотриманням вимог статуту ФБУ під час проведення виборних процедур.

16 травня 2019 відбулася Конференція федерації боксу Сумщини. Рішенням Конференції президентом федерації боксу Сумщини було обрано Бояринцева Олега Анатолійовича. Зауважень щодо законності та прозорості проведених виборчих процедур зі сторони присутнього на конференції представника ФБУ не було. 

Незважаючи на законність та відкритість проведених виборів, рішення конференції про переобрання керівництва було сприйняте не всіма та щодо федерації боксу Сумщини почали вчинятися неправомірні дії, аби перешкодити  обраному 16 травня 2019 року президенту Бояринцеву Олегу Анатолійовичу приступити до виконання своїх статутних завдань.

Так, декілька тренерів з боксу, які на даний час перебувають за межами України на заробітках, діючи від імені федерації боксу Сумщини, майже одночасно з проведенням офіційної конференції 16 травня 2019 року, оформили документи про проведення у м. Сумах 15 травня 2019 року іншої конференції федерації боксу Сумщини, з тим самим питанням порядку денного про обрання президента обласної федерації боксу Сумщини та обрали президентом Віталія Єрмоленка.

За поданими на державну реєстрацію документами, проведення такої конференції було здійснено нібито 15 травня 2019 року, тобто, на день раніше ніж було проведено офіційну конференцію за участю представника ФБУ 16 травня 2019 року.

Також, ігноруючи принципи вирішення спорів в системі боксу та юрисдикцію органів правосуддя ФБУ, вказані особи звернулись до правоохоронних органів із заявою про підробку, за їх твердженням, документів щодо проведення федерацією боксу Сумщини виборів президента на офіційній конференції 16 травня 2019 року. Наразі триває досудове слідство, яке й має вирішити наскільки правдиві були такі  заяви та хто має за це відповідати. 

Очевидно, що подібні необдумані кроки не йдуть на користь розвитку боксу в регіоні та можуть пояснюватися лише спробою захисту певними особами виключно власних фінансових та інших інтересів, але аж ніяк не інтересів боксу. Такі інтереси у вказаних осіб полягали у використанні непрозорості  схем фінансування обласної федерації та окремих спортсменів, до яких ці кошти не завжди доходили.

Ми просимо чітко усвідомити, олімпійський бокс – не бізнес, а Федерація боксу Сумщини – не бізнес проект окремих осіб.

Очевидно, що керівництво регіональної федерації боксу у своїй діяльності насамперед має забезпечувати розвиток боксу в регіоні, а не використовувати можливості посад у власних інтересах, всупереч інтересам спортивної громади.

Обраний колишнім керівництвом деструктивний напрямок вирішення ситуації призводить до розколу спортивного суспільства регіону, поділ на своїх/чужих, порушення організаційної діяльності, виникненню конфліктів у звичайних ситуаціях, які за таких умов потребують оперативного вирішення.

Дану конфліктну ситуацію бере під особистий контроль керівництво Федерації боксу України та Наглядової Ради ФБУ. Ми прикладемо усіх зусиль заради забезпечення належної роботи Федерації боксу Сумщини на чолі з президентом, обраним шляхом прозорих демократичних виборів, у відповідності до вимог статуту ФБУ та діючого законодавства України.

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.