Сергій Капуста: «На турнірі пам’яті Миколи Капусти вінничани зможуть побачити боксерів світового рівня»

Сергій Капуста: «На турнірі пам’яті Миколи Капусти вінничани зможуть побачити боксерів світового рівня»

Президент спортивного клубу «Нокаут» і віце-президент Федерації боксу Вінницької області розповів про підготовку до чергового турніру пам’яті Миколи Капусти і плани по його розвитку.  

Нагадаємо, що в рамках цьогорічного турніру буде проведено матчеву зустріч між збірними України і Йорданії, яка пройде з 21 грудня у вінницькому спортивному клубі «Нокаут».  

– Яким буде 8 турнір пам’яті Миколи Капусти?

– Цього року в ньому братимуть участь перші номери збірної України і справді дуже сильні боксери, як ті ж Олександр Хижняк, Євген Барабанов. З боку збірної Йорданії теж виступатимуть перші номери – учасники Олімпійських ігор, призери чемпіонатів Азії. Спортивний зал і ринг готові, готелі заброньовані, харчування і логістика розплановані – в організаційному плані теж все чудово. Подивимося, яким у боксерів буде спортивний інтерес змагатися. Ми вважаємо, що це буде для них останній екзамен перед ліцензійними стартами на Олімпійські ігри Токіо-2020. Вони повинні продемонструвати усю свою майстерність, щоб зарекомендувати себе у збірній і потрапити у кваліфікацію.

– Формат цьогорічного турніру мав бути саме таким чи, можливо, розглядалися якісь інші варіанти?

– Ми плануємо турнір на рік вперед. Так сталося, що збірна Йорданії проводить один зі своїх тренувальних етапів на базі в Конча-Заспі. Головний тренер нашої збірної за згодою Федерації боксу України запропонував провести з ними матчеву зустріч. Так і підібрався суперник.

– Хто зі спонсорів і партнерів підставив плече в цей непростий час?

– В першу чергу ми з дружиною самі проводимо цей турнір, але безумовно зі згодою і з допомогою Федерації боксу України, Федерації боксу Вінницької області, а також за підтримки Вінницької міської ради, і міського та обласного спорткомітетів.

– Кого з почесних гостей запросили на цю непересічну подію у спортивному житті Вінниці?

– Ми запросили чимало відомих гостей і спортсменів з усієї України, а вже хто приїде – побачимо по факту.

– Чи будуть якісь сюрпризи для уболівальників?

– Сюрприз для глядачів полягає в тому, що на вінницькому ринзі виступлять бійці світового рівня. Той же Хижняк – це зірка світового масштабу. Він неодноразово вигравав світові і європейські чемпіонати, інші престижні змагання, був визнаний найкращим боксером світу.

– Яким був цей рік для боксу на Вінниччині?

– Він був вдалим. Було проведено багато змагань і завойована велика кількість нагород – всі й не запам’ятаєш. Що приємно, як наші хлопці, так і дівчата завойовували призові місця на чемпіонатах України і європейських змаганнях.

– Раніше ви розповідали, що багато спортсменів в «Нокауті» тренуються безкоштовно. Ви й досі зберігаєте цю традицію?

– Так, вінницькі боксери і учасники АТО займаються у нас безкоштовно. Крім того, ми для боксерів безкоштовно проводимо турніри місцевого масштабу, такі як чемпіонат міста, області і матчеві зустрічі.

– Які плани у Федерації боксу Вінницької області на наступний рік?

– План роботи складається з того, які змагання заплановано провести, хто зі спортсменів в які країни поїде та багатьох інших моментів. Проте він буде затверджений в кінці року, тому я не маю права його зараз оприлюднювати. В перспективі ми хочемо зробити, щоб турнір пам’яті Миколи Капусти став змаганням міжнародного рівня і боксери, які в ньому виграватимуть перші місця, змогли одержувати звання майстрів спорту міжнародного класу. Для цього необхідно, щоб в ньому брало участь сім країн-учасниць. Плануємо це зробити через рік, можливо, пізніше, але доведеться серйозно попрацювати.

– Цьогорічна матчева зустріч є пробним кроком у цьому напрямку?

– Саме так. Побачимо, що буде в наступному році. Ще треба підготувати інфраструктуру. В перспективі це буде турнір за участі 7 країн, який триватиме до 3 днів. Пройдемо олімпійський цикл і, можливо, після нього проведемо змагання такого рівня у Вінниці.

– Ви вже спілкувалися з функціонерами стосовно того, що потрібно зробити для організації турніру подібного штибу?

– Спортивний клуб «Нокаут» в повній мірі задовольняє такі змагання і в цьому плані питань не буде. Найголовніше – фінансова складова і погодження міністерства у Києві.

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.