Згадуючи 2007-й: тріумф українки Вікторії Руденко на чемпіонаті Європи

Згадуючи 2007-й: тріумф українки Вікторії Руденко на чемпіонаті Європи

Тринадцять років тому чемпіонат Європи-2007 серед жінок, що проходив у Данії, завершився тріумфом українки Вікторії Руденко, що стало однією з найяскравіших перемог в історії українського жіночого боксу.

Перебігу подій на першості континенту 2007 року серед жінок присвячений матеріал на офіційному сайті Європейської конфедерації боксу (EUBC).

Шостий за ліком жіночий чемпіонат Європи з боксу проходив у місті Вайле, Данія, з 15-го по 20 жовтня 2007 року. Збірна Росії з великим відривом завоювала перше командне місце, завоювавши шість золотих медалей (6+1+3). Збірна Румунії посіла другу сходинку (1+2+4), а команда Швеції опинилася на третьому місці (1+2+0).

Українська національна команда з 6 нагородами (1+1+4) посіла четверте місце: «золото» здобула Вікторія Руденко, «срібло» в активі Ірини Комар, чотири бронзові медалі поклали до скарбнички збірної Людмила Грицай, Яна Зав’ялова, Ольга Новікова та Діана Жургунова. 

Загалом у чемпіонаті Європи взяла участь рекордна кількість спортсменок – 137, що представляли 26 держав. Україна, Росія та Туреччина стали країнами, що відправили на турнір максимальну кількість учасниць – 13 (по одній – у кожній ваговій категорії). Чемпіонат був відзначений дебютом Бельгії на турнірах подібного гатунку. А для збірних Болгарії, Англії та Нідерландів ця жіноча першість континенту стала знаковою, принісши перші медалі в історії.

Що ж до головної героїні збірної України – Вікторії Руденко, то свій шлях до великих перемог у боксі вона розпочала з іншого виду спорту – кікбоксингу, де ще у 90-х роках їй підкорилися майже всі можливі вершини – «золото» чемпіонатів світу і Європи, безліч інших престижних призів.

Після переїзду із рідного Запоріжжя до Києва у 2001 році Вікторія сконцентрувала свою увагу на боксі, де також стала визнаною чемпіонкою. Європейське «золото» 2007 року стало вже другим у її кар’єрі – до цього був тріумф на Євро-2003 і «бронза» на Євро-2005.  Крім того, тричі українка посідала призові місця на чемпіонатах світу.

Зараз Вікторія Руденко, як і раніше, закохана у бокс і продовжує займатися улюбленою справою у ролі практикуючого тренера.  

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.