Згадуючи 2008-й: Ломаченко і всі-всі-всі. Найуспішніший чемпіонат Європи в українській історії!

Згадуючи 2008-й: Ломаченко і всі-всі-всі. Найуспішніший чемпіонат Європи в українській історії!

Дванадцять років тому чемпіонат Європи-2008 серед чоловіків, що проходив в англійському Ліверпулі, був відзначений тріумфом збірної України і став однією з найяскравіших сторінок в історії українського боксу.

Перебігу подій на першості континенту 2008 року присвячений матеріал на офіційному сайті Європейської конфедерації боксу (EUBC).

37-й чемпіонат Європи з боксу проходив з 5-го по 15 листопада, усього через три місяці після літніх Олімпійських ігор у Лондоні, які також були визначними для українських боксерів («золото» здобув 20-річний Василь Ломаченко, а В’ячеслав Глазков став бронзовим олімпійським призером).

Вперше у своїй історії Національна збірна України виграла неофіційний командний залік європейської першості (вдруге це відбулося у 2017 році на домашньому турнірі у Харкові). У скарбничці національної команди у 2008 році опинилося п’ять медалей, серед яких відразу чотири – золоті. Чемпіонами Європи стали Георгій Чигаєв, Василь Ломаченко, Іван Сенай та Олександр Усик. Також на рахунку наших хлопців була одна бронзова медаль, яку здобув Роман Капітоненко.

Стільки ж медалей (5) завоювала у Ліверпулі збірна Росії, але лише дві з них були золотими. На третьому місці несподівано для багатьох фінішувала команда Вірменії – дві золоті і одна срібна нагорода.

Слід відзначити, що цей чемпіонат Європи відкрив для світового боксу цілу плеяду молодих боксерів, що пізніше стали суперзірками першої величини – окрім українців Ломаченка та Усика, це англієць Люк Кемпбелл. У надважкій ваговій категорії перемогу здобув майбутній суперник Володимира Кличка, один з провідних супертяжів сучасності болгарин Кубрат Пулєв.

Загалом у чемпіонаті Європи-2008 взяли участь 212 спортсменів з 40 країн. Лише чотири країни – Україна, Білорусь, Угорщина та Росія – виставили максимальну кількість учасників (11). Для двох збірних – Латвії та Боснії і Герцеговини – ця першість стала особливою, адже ці команди завоювали перші медалі в своїй історії.

Щодо самого перебігу змагань, то українська сенсація Василь Ломаченко підтвердив свій олімпійський успіх впевненою перемогою у фіналі напівлегкої ваги (57 кг) над росіянином Араїком Амбарцумовим. 

Українець Іван Сенай був новачком своєї Національної збірної, але у фіналі він показав бокс найвищої якості проти ще одного росіянина Максима Коптякова і взяв титул чемпіона Європи у середній вазі (75 кг).

Майбутній олімпійський чемпіон, абсолютний чемпіон світу серед професіоналів Олександр Усик завоював своє європейське «золото» у категорії до 81 кг, перемігши у вирішальному бою Сергія Карнєєва з Білорусі.

Що ж до бронзового призера Романа Капітоненка, то він блискуче дійшов до півфінальної стадії і лише там поступився болгарину Пулєву.  

Чемпіонат Європи-2008 з боксу досі залишається найуспішнішим за всю історію незалежної України!

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.