Сергій Данилів: «Виступ на чемпіонаті Європи-2020 буде найбільш об’єктивною оцінкою для дівчат»

Сергій Данилів: «Виступ на чемпіонаті Європи-2020 буде найбільш об’єктивною оцінкою для дівчат»

З 11-го по 23 листопада у Будві, Чорногорія, відбудеться чемпіонат Європи серед молоді. Україна традиційно буде представлена на цих змаганнях двома командами – чоловічою та жіночою.

Старший тренер молодіжної жіночої збірної України Сергій Данилів дав свій коментар стосовно підготовки своїх підопічних до континентальної першості, розповівши, зокрема, про тренувальний збір, який команда провела у Тисовці.

– Фундамент підготовки ми намагалися закласти ще у березні, коли у Латвії був проведений турнір – Кубок Риги – за участю членів молодіжної та юніорської жіночих збірних України. Після цього нам всі плани перекреслив карантин – майже шість місяців дівчата знаходилися поза моєю увагою, я мав змогу лише дистанційно контактувати з ними, відправляючи індивідуальні завдання. Нарешті, у вересні у Харкові пройшов чемпіонат України серед жінок-молоді, на основі якого ми відібрали команду. А з 8-го по 24 жовтня провели збір із загально-фізичної підготовки у Тисовці.

– У яких кондиціях дівчата перебувають зараз? Чи відчувається, що пропущено чималий час у тренувальному процесі?

– Так, звичайно, такі перерви нікому не йдуть на користь. Спортсменки витрачають багато років, щоб вийти на певний рівень підготовки, а розтратити цей рівень можна за лічені тижні. Моїм підопічним дуже не вистачало тренувальної і змагальної практики, де вони показують не лише свої функціональні можливості, але й психологічну стійкість.

– Яка саме робота проводилася у Тисовці?

– Перший тиждень був присвячений загально-фізичній підготовці. Кожен ранок – підйом на гору, що дуже «прокачує» функціоналку, потім робота у тренажерних залах. На другому тижні більше уваги присвячували спеціальній роботі у парах та на мішках, для того, щоб відновити у спортсменок відчуття удару, напрацювання комбінацій тощо… При цьому робилася ставка на довгі раунди, задля збільшення витривалості та сили.

– Як би ви станом на даний момент оцінили функціональний стан підопічних?

– Скільки б годин ми не тренувались, все розставить на свої місця ринг. Тож робити висновки передчасно. Ми дійсно дуже сподіваємось на хороший виступ на чемпіонаті Європи. Це і буде найбільш об’єктивною оцінкою для дівчат.

– Склад збірної визначили вже на сто відсотків?

– Так. Були деякі питання, проте всі вони вирішені і склад команди оголосимо найближчим часом. 

– Які плани на останні дні перед вилітом до Чорногорії?

– Головна вимога до дівчат – щоб усі були здорові. Враховуючи сумні рекорди по кількості хворих на коронавірус, які маємо останні часом в Україні, це побажання актуальне як ніколи. Все решта – другорядне. Але звичайно, сподіватимемося на хороший виступ збірної на Євро-2020.

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.