Бокс увійшов до програми III Європейських ігор

Бокс увійшов до програми III Європейських ігор

Бокс увійшов до програми ІІІ Європейських ігор-2023, що через два з половиною роки пройдуть у польському Кракові. Цього тижня Європейські Олімпійські Комітети уклали відповідні угоди з Європейською конфедерацією стрільби та Європейською конфедерацією боксу, в результаті чого бокс і стрільба стали сьомим і восьмим видами спорту, включеними до програми. Раніше до програми Європейських ігор-2023 увійшли бадмінтон, пляжний гандбол, веслування на каное, карате, сучасне п’ятиборство і тхеквондо.

Цікаво, що бокс вже втретє буде представлений на Європейських іграх після змагань у Баку в 2015 році та в Мінську у 2019-му. Загалом у змаганнях в Польщі візьмуть участь спортсмени з 50 країн Строго Світу.

Керівники Міжнародної боксерської асоціації та Європейської конфедерації боксу привітали рішення про включення боксу до програми змагань.

«Ми раді бачити наш вид спорту на ІІІ Європейських іграх. Ще більшого престижу цим змаганням додає той факт, що перемога на Іграх автоматично прирівнюється до титулу чемпіона Європи, – відзначив президент AIBA Умар Кремльов. – У 2021 році ми проводимо Молодіжний чемпіонат світу AIBA серед чоловіків та жінок у Польщі. Впевнений, що це буде чудовий турнір, адже я пересвідчився, з яким завзяттям працює Польська федерація боксу та Оргкомітет змагань. Не сумніваюся, що Європейські ігри у цій країні пройдуть на високому організаційному рівні».

Президент EUBC Франко Фальчінеллі заявив, що Європейська конфедерація боксу особливо рада представити на III Європейських іграх найкращих спортсменів континенту.

«Починаючи з Ігор у Баку-2015 і продовжуючи Іграми у Мінську-2019 ми гаряче підтримуємо ці змагання. Європейські ігри стали привабливою міжнародною подією, поєднавши спортивну складову з мультикультурними зв’язками, розвитком туризму тощо. Щоб ще більше підвищити престижність боксерських змагань на III Європейських іграх-2023, ми докладемо усіх зусиль, щоб зробити статус турніру як кваліфікаційного на Олімпійські ігри у Парижі-2024», – відзначив Фальчінеллі.

Нагадаємо, що збірна України надзвичайно успішно виступила на минулих Європейських іграх-2019, завоювавши чотири медалі – золоті нагороди здобули Олександр Хижняк та Віктор Вихрист, срібним призером став Микола Буценко, а Євген Барабанов виборов «бронзу». У підсумковому командному заліку українська чоловіча збірна посіла перше місце, а в загальному реєстрі (чоловічі і жіночі збірні) наш колектив став другим після Великобританії.

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.