Ігор Білецький: «На Чемпіонаті України серед чоловіків підтримаємо найвищий рівень вітчизняного боксу»

Ігор Білецький: «На Чемпіонаті України серед чоловіків підтримаємо найвищий рівень вітчизняного боксу»

Сьогодні в Одесі розпочинаються головні національні змагання серед українських боксерів –  Чемпіонат України з боксу серед чоловіків-2021. Про особливості цього турніру, підготовку та інші важливі заходи за участю ФБУ ми запитали технічного делегата Чемпіонату України Ігоря Білецького.

– Ігоре Степановичу, розкажіть, будь ласка, скільки суддів та який технічний персонал буде обслуговувати цей чемпіонат України з боксу? За яким критерієм відбиралися арбітри?

– Як завжди, на Чемпіонат України приїжджають найкращі боксери та найкращі судді. Цьогоріч приїхали на змагання 24 судді. Плануємо відпрацювати, щоб підтримати високий рівень нашого вітчизняного боксу. Адже ми приймаємо найкращих боксерів, з яких відбиратимуться члени Національної збірної України на Чемпіонат світу-2021.

– У рамках Чемпіонату України також будуть проходити суддівські курси на тримання категорії «1 зірка» AIBA. Розкажіть, наскільки це знакова подія? Що це означає для наших суддів?

– Так само, як і в боксерів, у суддів є класифікація. Звичайно, кожен суддя, що присвятив себе цій справі, мріє підвищитися в класі і потрапити на міжнародну арену. Тому, звичайно, такі курси потрібні для підвищення кваліфікації та набуття досвіду. Тут будуть здавати іспити на одну зірку наші судді національної категорії, які досягли вже того рівня, де є можливість підвищитись в класі. У нас вже є багато таких суддів, що дійшли вже того рівня, де є можливість піднятися в класі. Сподіваюсь, що вони достойно здадуть екзамени і продовжать свою діяльність суддями міжнародної категорії. Звичайно, що такі курси проходять не часто, тому що підготовка судді потребує часу, набуття досвіду та майстерності. Кожен рік проводити такі курси неможливо. У нас минулі курси проводилися в 2016 році. З того часу минуло п’ять років. Ми отримали ще з десяток основних суддів, що заслужили на право участі в семінарі і здачі екзаменів на суддю міжнародної категорії «одна зірка».

— Ігоре Степановичу, Чемпіонат України стане відбірковим на Чемпіонат світу. Відповідно судді матимуть дуже великий об’єм роботи. На вашу думку, що важливо для судді, щоб бути найкращим у своїй справі? Що потрібно робити, щоб витримувати ритм?

– Потрібно вести здоровий спосіб життя. Шукати можливості для відпочинку та сну, адже в дорозі це не завжди вдається. Деколи треба жертвувати іншими справами, родиною. На мою думку, щоб досягти результату, треба віддаватися своїй справі повністю – психологічно і фізично.

 P.S. Відзначимо, що сьогодні на Чемпіонаті України – день жеребкування. Розклад змагань – за посиланням.

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.