Персона дня. Марина Стойко: «У боксі ми не для того, щоб з‘ясовувати стосунки»

Персона дня. Марина Стойко: «У боксі ми не для того, щоб з‘ясовувати стосунки»

Вона є однією з найвродливіших українських спортсменок. Віце-чемпіонка Європи серед молоді та багаторазова чемпіонка України Марина Стойко стала героїнею традиційної рубрики ФБУ «Персона дня».

1. Чому бокс та із чого все починалося?

«Почалося все з моєї старшої сестри Юлі. Спершу вона почала ходити на бокс, і це захоплення передала мені. Багато моїх друзів та знайомих мене не підтримували, казали, що в мене нічого не вийде та що це ненадовго, але я дуже вдячна, що цим думкам не дав продовження мій тренер Дмитро Олександрович Бутунець. Він в мене вірив і бачив в мені талант. Навіть коли я сумнівалася, він мене завжди підтримував».

2. Що вас мотивує кожного дня виходити на тренування?

«Мені було цікаво проводити час з тренером та з сестрою, ми стали однією сім‘єю. Навіть коли мені не хотілось йти на тренування, сестра ніколи не давала опустити руки.  Почавши працювати втрьох, ми стали однією командою. Ми були в одному човні: якщо хтось один гріб менше, то човен сходив з шляху. Мене мотивувало те, що я не маю права давати задню. З того часу ми поставили разом цілі і зараз разом працюємо над ними».

3. Ваше життєве кредо…

«Слова, які мене надихають і допомагають витримати біль: «Сильний не той, хто б`є, а той, хто витримує удар». Це не значить підставлятися під удари, це означає дійти до кінця».

4. Чи є місце страху в боксі?

«Ви напевно чули часто від боксерів таку фразу: «Очікування гірше самого поєдинку».  Почуття страху ми відчуваємо саме напередодні бою, і з ним дуже важко впоратись.  Допомагає тільки досвід.  З кожним поєдинком хвилювання стає менше, але я не скажу, що це погано, бо без цього почуття наступає байдужість. Відчувати байдужість – дуже погано. Коли ти байдужий, то, виходячи у ринг, нічого не показуєш».

5. Яким був ваш найважчий бій і чому?

«Один з найважчих поєдинків був бій з моєю подругою.  Ми дуже добре спілкуємось і в мене був страх, що наші відносини можуть змінитись після поєдинку, бо переможець тільки один. Цей досвід мені показав,  що спорт ніяк не має впливати на ваші відносини. Ми там не для того, щоб з‘ясовувати стосунки, ми для того, щоб показати нашу майстерність, красу боксу. Нам обом вистачило цієї мудрості, щоб зберегти наші теплі стосунки. Хоча пригадую, що дуже переживала».

6. Ваша найважливіша поки що перемога – це…

«Моє найкраще досягнення – це «срібло» Чемпіонату Європи серед молоді в Чорногорії у 2020 році. Це якщо говорити про результат. А взагалі свої найкращі поєдинки провела на міжнародному турнірі в Латвії, де я стала першою, провівши три поєдинки з представницями таких країн, як Фінляндія, Латвія та Ірландія».

7. Яку мету переслідуєте в боксі?

«Хочу дійти до того рівня, аби кожен боксер знав прізвище Стойко».

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.