Ігор Юрескул: «Збір Національної команди України у Вірменії – чудова перевірка перед новорічними канікулами»

Ігор Юрескул: «Збір Національної команди України у Вірменії – чудова перевірка перед новорічними канікулами»

З 12-го по 20 грудня спортсмени Національної збірної України знаходилися на навчально-тренувальному зборі у Вірменії, в рамках якого проводилися матчеві зустрічі з найкращими боксерами інших країн – Вірменії, Грузії та Ірану. Цей збір став заключним для головної команди України у 2021 році. Про особливості та головні підсумки цього етапу підготовки прес-службі ФБУ розповів заслужений тренер України Ігор Юрескул, який разом з командою був присутній у ці дні в Єревані.

– Ігоре Олександровичу, рішення тренерського штабу збірної України проводити підготовку до наступних всеукраїнських та міжнародних стартів не лише за допомогою тренувань, а й за допомогою бойової практики з провідними боксерами інших країн в цілому себе виправдало?

– Так, звичайно. Поїздкою ми дуже задоволені. Це чудова перевірка сил напередодні новорічних канікул. На початку збору у Єревані у нас було три повноцінні дні для тренувальної роботи, після чого розпочалися матчеві зустрічі, в яких наша команда протистояла збірним Грузії, Вірменії та Ірану. Головний позитивний момент вбачаю у тому, що у боях взяли участь всі наші спортсмени, які перебували на зборі, тож кожен отримав бойову практику. Для хлопців і дівчат вона дуже потрібна, адже тривалий застій негативно позначається на боєздатності.   

– Кого з боксерів Національної збірної хотіли б відзначити за підсумками серії боїв?     

– Дуже непогано себе проявив вже досвідчений боксер головної команди країни, харків’янин Ярослав Харциз, який набирав від бою до бою і сподобався своєю наполегливістю. Можна похвалити й хмельничанина Аркадія Карцана, а також інших представників нашої команди. Далеко не всім вистачило витривалості, але над цими моментами ми ще будемо працювати – для того й створені відповідні товариські матчеві зустрічі, аби за допомогою них готуватися до більш відповідальних стартів.

 – Які загальні враження справило у вас перебування у Вірменії протягом цього збору? До речі, саме ця країна прийматиме Чемпіонат Європи серед чоловіків у травні наступного року…

– Вірмени нас переконали, що приймуть турнір на найвищому рівні. Є, щоправда, важливий момент, який нам потрібно буде обов’язково взяти до уваги – він пов’язаний з адаптацією. Єреван розташований на висоті від 900 до 1200 метрів на рівнем моря. Спортсмени все ж таки потребують більш тривалої акліматизації для перебування у гірській місцевості – цей збір показав, що далеко не всі швидко пристосовуються до таких умов.

В цілому ж, враження залишилися вкрай позитивні. Вірменський народ – дуже гостинний. Нас чудово приймали! У час, вільний від тренувань і поєдинків, вдалося також поринути у давнє минуле: відвідали кілька історичних місць Вірменії – старовинну фортецю Гарні та легендарний монастир Гегард, що входить до списку об’єктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Доторкнулися до святинь і духовно перезарядилися.  

Також, звісно, хочу подякувати Федерації боксу України за те, що знайшла можливість організувати для Національної збірної України цей тренувальний збір. Такі міжнародні матчеві зустрічі дають дуже хороший змагальний досвід нашим хлопцям та дівчатам і допомагають їм відчувати себе більш впевнено в офіційних змаганнях.  

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.