Олег Кудінов: «За підсумками Чемпіонату України серед молоді в Луцьку сформуємо команду, яка вирушить на Євро-2022»

Олег Кудінов: «За підсумками Чемпіонату України серед молоді в Луцьку сформуємо команду, яка вирушить на Євро-2022»

З 20-го по 27 лютого в Луцьку на базі спорткомплексу Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної сотні відбудеться Чемпіонат України з боксу серед молоді. Прес-служба ФБУ поспілкувалася зі старшим тренером молодіжної збірної України серед чоловіків Олегом Кудіновим, аби дізнатися більше про майбутні старти.

Олеже Борисовичу, вже зовсім скоро в Луцьку стартує молодіжний чемпіонат України. Розкажіть, які очікування від цього турніру?

– В першу чергу, за підсумками Чемпіонату України, що пройде в Луцьку, буде сформована нова збірна, яка складатиметься з боксерів 2004–2005 років народження. Хлопці 2005 року – це колишні юніори, які переходять в молодь, тож у нас фактично буде оновлена команда. По-друге, національна першість стане відбором на Чемпіонат Європи серед молоді, який пройде у квітні в Софії. Тому ті хлопці, які стануть чемпіонами України, будуть на 99 відсотків претендентами на поїздку до Болгарії.

На попередньому чемпіонаті Європи в української збірної були чудові результати. Ті досягнення хочеться перевершити?

– Так, минулого року на Євро хлопці дійсно виступили непогано. У чоловічої команди там було два «золота». Сподіваюсь, що на наступному чемпіонаті Європи виступимо ще краще. Намагатимемося показати максимальний результат.

Чимало лідерів минулорічної команди перейшли в іншу вікову групу. Багатьох хороших хлопців команда втратила?

– Ми нікого не втрачаємо. Хлопці просто переходять в інший вік. Дорослішають і, відповідно, рухаються далі. Якщо брати попередню збірну, то хочеться, звісно, відмітити Юру Захарєєва, який був лідером. Зараз він теж займає лідируючу позицію, але вже в дорослому боксі. Хлопці переходять із команди в команду. Хтось виступає у віці до 22-х років, а хтось вже представляє дорослу збірну.

Деякі хлопці з молодіжної збірної, включаючи Юрія Захарєєва, перевірили свої сили на дорослому чемпіонаті України-2021 в Одесі. Слідкували за ними?

– Так, звісно. Гарні двобої провели Максим Власюк, Ілля Тогобицький, ну і, звісно ж, Юра Захарєєв, який став чемпіоном України. У хлопців було по два-три бої. І це викликає повагу. Зазвичай особисті тренери спортсменів намагаються підводити їх до дорослого боксу поступово, і такий перехід одразу з «молодіжки» – це велика рідкість.

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.