Вадим Гутцайт: «У федерації боксу України президент на сьогодні – пан Шевченко»

Вадим Гутцайт: «У федерації боксу України президент на сьогодні – пан Шевченко»

Міністр молоді і спорту України Вадим Гутцайт в інтерв’ю Tribuna.com прокоментував ситуацію навколо виборів президента Федерації боксу України.

– Ви закликали президента ФБУ Володимира Продивуса залишити посаду віцепрезидента ІВА через підтримку Умара Кремльова. Він відмовився. Це випадок, коли на цьому й закінчується ваш вплив на ситуацію?

– І тільки. Я не можу впливати на громадську організацію. Я можу тільки рекомендувати, тільки просити.

Кожен президент федерації обирає свій шлях. Коли ми дізнались, що Кремльова [знову] обрали президентом ІВА, а Володимира Продивуса віцепрезидентом, для нас це було неприпустимо. Таке не може бути. Взагалі.

У мене, як президента федерації фехтування України, є схожий приклад. У нас в Європейській конфедерації фехтування керівником був росіянин.

Був конгрес, і я там взяв слово, щоб ми зняли цього президента. Мене підтримали, і ми його зняли.

А тут обирають росіянина, а наш президент не виступає проти, а ще й стає віцепрезидентом. Ну це взагалі неприпустимо в такий час.

Тому я тоді й попросив пана Продивуса піти з посади і засудити цю ситуацію. Але він зробив так, як він зробив. Це його вибір.

Міністерство працює в законному полі. Тобто, з федераціями як громадськими організаціями згідно з їхніми статутами.

З тими президентами федерацій, які прописані в міністерстві юстиції. На той час президентом ФБУ був Продивус, але до війни був конгрес, де президентом обрали Шевченка.

Тому потім мін’юст змінив [у реєстрі] прізвище на Шевченка. А ми працюємо тільки в законному полі, тому працюємо з ним.

Я ніяк на це не можу впливати. Я не обираю [президентів]. Бо це втручання в громадську організацію.

– З іншого боку Продивус називає це спробою рейдерського захоплення ФБУ і не визнає зміни в реєстрі мін’юсту.

– Не визнає – є суд. А ми працюємо згідно з чинним законодавством і не впливаємо на процедури, що проходять у всеукраїнських федераціях і хто в мін’юсті прописаний їхнім президентом.

У федерації боксу України президент на сьогодні – пан Шевченко. І це не моє бачення чи бажання, це в рамках законодавства.

Та ж ситуація з федерацією велоспорту. Там був президент Гривко, а потім Башенко переміг у суді і повернувся на посаду.

І він є президентом федерації, прописаний в мін’юсті. І це не бажання Гутцайта чи когось із міністерства. Все, крапка.

– Але з іншого боку міжнародні асоціації боксу та велоспорту саме Продивуса і Гривка відповідно досі визнають президентами українських федерацій як своїх членів. Значить, не так все однозначно.

– Якісь є домовленості, на які ми не впливаємо. Але правда є правдою, і я впевнений, що міжнародні федерації будуть працювати з Кирилом Шевченком та Олександром Башенком, якщо інших президентів не оберуть на перевиборах. Ми на це не впливаємо, – сказав Гутцайт.

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.