Міжнародний Олімпійський Комітет, Міжнародний Паралімпійський Комітет та Організаційний комітет Токіо-2020 сьогодні опублікували «посібник» для міжнародних федерацій і технічних офіційних осіб, які планують брати участь в Олімпійських іграх.
У ньому викладені правила, яких міжнародні федерації і технічні офіційні особи повинні дотримуватися під час Ігор, які, як переконують організатори, проходитимуть незважаючи на пандемію COVID-19.
Згідно з новими правилами, представникам міжнародних федерацій і технічним офіційним особам дозволено «підтримувати спортсменів, плескаючи в долоні без використання кричалок і пісень». В рамках заходів протидії COVID-19 їм буде заборонено відвідувати туристичні місця, бари, ресторани, магазини тощо.
Під заборону потрапляє і користування громадським транспортом «без дозволу». Замість цього представникам федерацій та офіційним технічним особам буде запропоновано «план дій» з докладним описом перших 14 днів перебування в Японії.
Зацікавлені особи повинні проходити регулярні тестування перед від’їздом та під час перебування на Іграх, а також використовувати додатки для смартфонів, що дозволяють отримати інформацію про стан здоров’я та відстежують небажані контакти. Зокрема, за два тижні до вильоту у Токіо потрібно встановити на смартфон спеціальний додаток COCOA, який надсилатиме звіти про стан здоров’я людини до Міністерства охорони здоров’я Японії. Цей самий додаток відстежуватиме усі контакти володаря телефону у країні.
Крім того, будуть вжиті заходи для виявлення, ізоляції та лікування потенційно заражених. Згідно з виробленим сценарієм, ті, у кого буде зафіксований позитивний результат тесту, можуть бути «ізольовані в затвердженій урядом установі».
Більша частина документу також докладно описує заходи, до яких суспільство вже звикло під час пандемії коронавірусу – як, наприклад, носіння масок, яке буде обов’язковим для посадових осіб, крім випадків, коли вони їдять або сплять, а також дотримання безпечної дистанції: представників федерацій і технічних офіційних осіб просять триматися на відстані двох метрів від спортсменів.
Слід відзначити, що опублікований «посібник» є лише першою інструкцією, яка орієнтована на представників міжнародних федерацій і технічних фахівців. Організатори планують 8 лютого опублікувати правила для телевізійних мовників, що будуть акредитовані на Іграх. Правила для спортсменів і офіційних осіб команд оприлюднять 9 лютого, а для преси – 10 лютого.
Правила тестування, соціального дистанціювання, гігієни і поведінки під час Ігор, ймовірно, можуть оновлюватися залежно від подальших подій, пов’язаних з глобальною кризою в галузі охорони здоров’я. Усі делегації повинні будуть також призначити окремого співробітника, який відповідатиме за дотримання правил боротьби з COVID-19.
Тих, хто порушуватиме правила, попередили, що це «може вплинути на їхню участь в Олімпійських та Паралімпійських іграх, доступ до об’єктів Ігор і, в деяких випадках, на участь у змаганнях».
«Повторне або серйозне недотримання цих правил може призвести до втрати вашої акредитації та права брати участь в Олімпійських та Паралімпійських іграх», – йдеться в інструкції.
У посібнику наголошується, що вакцинація не буде обов’язковою для учасників Токіо-2020. Однак МОК попереджає, що спортсмени проходитимуть тестування кожні чотири дні під час Ігор.
Президент МОК Томас Бах заявив минулого тижня, що чутки про начебто скасування Олімпіади-2020 «шкодять спортсменам в їхній підготовці». «Ми не втрачаємо часу або енергії на різні припущення. Ми працюємо над тим, щоб Ігри відбулися», – запевнив очільник МОК.
Посібник для міжнародних федерацій можна переглянути і завантажити за посиланням:
ЗАЛИШИТИ Коментар