У МОК заявили, що Олімпіада в Токіо пройде у 2021 році незалежно від пандемії

У МОК заявили, що Олімпіада в Токіо пройде у 2021 році незалежно від пандемії

Перенесені через пандемію коронавірусу Олімпійські ігри в Токіо пройдуть у 2021 році незалежно від ситуації з COVID-19 у світі.

Про це заявив віце-президент Міжнародного олімпійського комітету Джон Коутс, передає AFP. За його словами, Олімпіада в Токіо в будь-якому випадку пройде у визначені терміни.

«Ігри пройдуть з COVID-19 або без нього. Олімпіада розпочнеться 23 липня наступного року», – заявив Коутс.

«На даний час основним завданням організаторів є – розглянути усі можливі заходи безпеки, які необхідні для безпечного проведення Ігор. Деякі країни пильно стежать за ситуацією з COVID-19, деякі ж навпаки. Загалом планується участь 206 делегацій. Перед Японією стоїть непросте завдання», – відзначив Коутс.

Віце-президент МОК додав, що на Ігри приїдуть спортсмени в тому числі з країн, в яких ситуація з коронавірусом буде викликати побоювання, однак це не повинно перешкодити організації змагань.

Джон Коутс зауважив, що Олімпіада в Токіо мала стати символом відновлення Японії після катастрофічного землетрусу і цунамі 2011 року. Але тепер вона буде позиціонуватися як «Ігри, що переможуть пандемію».

У свою чергу, один з керівників оргкомітету Олімпіади Тоширо Муто заявив, що вакцина від коронавірусу не буде обов’язковою умовою проведення Ігор, хоча фахівці-медики сумнівалися в тому, що без ефективної вакцини вони можуть відбутися. «Якщо вакцина з’явиться, це стане додатковим плюсом, але ми не говоримо, що не зможемо провести Ігри без неї – це не є неодмінною умовою», – сказав Муто.

Нагадаємо, в кінці березня 2020 року на тлі пандемії Міжнародний олімпійський комітет переніс Ігри в Токіо на 2021 рік. Згідно з раніше затвердженим графіком, Олімпіада мала початися 24 липня цього року. Допущені на Ігри-2020 спортсмени поїдуть на Ігри наступного року без будь-яких додаткових відборів.

Крім того, організатори змагань та керівництво МОК неодноразово заявляло, що проведення Олімпіади без глядачів не розглядається.

Відзначимо, що у XX столітті Олімпійські ігри скасовувалися через світові війни, але жодного разу не переносилися.

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.