Сергій Гордієнко: «Жіноча збірна України виконала всі поставлені перед нею задачі на турнірі в Німеччині»

Сергій Гордієнко: «Жіноча збірна України виконала всі поставлені перед нею задачі на турнірі в Німеччині»

Національна жіноча збірна України 20 грудня повернулася додому, провівши у німецькому місті Кельн тренувальний збір, а також взявши участь у представницькому міжнародному турнірі «Cologne Boxing World Cup». Як ми раніше повідомляли, за нагороди на змаганнях вели боротьбу боксери з 10 країн. Спортсменки нашої збірної завоювали сім медалей, у тому числі – одну золоту, одну срібну та п’ять бронзових – і посіли підсумкове четверте місце у загальнокомандному заліку.

Підсумки турніру в Німеччині підбив головний тренер збірної України Сергій Гордієнко, який дав коментар прес-службі ФБУ.

– Сергію Володимировичу, українській команді вдалося виконати ті завдання, які ви ставили напередодні змагань у Німеччині?

– Я вже раніше казав, що від дівчат високого результату на цьому турнірі я не вимагав. Централізованих тренувальних зборів в Україні за останні два місяці ми не проводили, і поїздка вийшла спонтанною – на запрошення німецької сторони. За великим рахунком, навіть загально-фізичну підготовку доводилося проводити вже на місці, у Німеччині. Для порівняння, німецькі спортсменки на той час вже перебували у бойовій формі, як і спортсменки деяких інших збірних.

Незважаючи на всі ці фактори, я вважаю, що поставлені завдання ми виконали. А саме – отримали досвід дуже хороших боїв із сильними суперницями. Відзначу дуже сильних опоненток з національної збірної Індії, де були представлені чемпіонки та призерки чемпіонатів світу, учасниці майбутніх Олімпійських ігор, які вже отримали ліцензії у Токіо-2020.

Втім, наші дівчата у порівнянні з ними боксували на хорошому рівні. Додам, що ми дуже уважно слідкували за функціональним станом спортсменок. Велика заслуга в цьому старшого тренера з наукового забезпечення Сергія Володимировича Кіприча, який відслідковував усі процеси, контролював навантаження та пульс, зміряв дані з тими, які були у дівчат на попередніх зборах.

– Кого з дівчат хотіли б відзначити особисто?

– Чудово відбоксувала у фіналі наша досвідчена Тетяна Коб, яка завоювала «золото». Але добрих слів заслуговує не лише вона. Приміром, наша Анастасія Черноколенко на рівних провела фінальний бій проти титулованої Нушки Фонтейн з Нідерландів – віце-чемпіонки Олімпійських ігор у Ріо, багаторазової призерки чемпіонатів світу та Європи. У підсумку, Настя завоювала «срібло», але я розцінюю цю медаль не менш значущою, ніж золоту.

Дуже впевнено виступила на турнірі Маріанна Басанець, яка з’явилася у збірній нещодавно і боксувала у незвичній для себе категорії 60 кг. Лише спірним рішенням суддів вона програла у півфіналі володарці ліцензії на Ігри в Токіо – представниці Індії. На мою думку, несправедливо без медалі залишилася Сніжана Холодкова, що змагалася з іншою індускою – фіналісткою чемпіонату світу 2019 року. Рішення суддів у цьому поєдинку було сумнівним, на мою думку. В принципі, ніхто з наших спортсменок мене не розчарував. Рік завершуємо з позитивними емоціями!

Також хотів би висловити подяку лікарю нашої команди на цих змаганнях, справжньому професіоналу Юрію Петровичу Дехтярьову – завдяки його роботі на цьому турнірі дівчата пройшли змагання без серйозних травм. За своєчасне та професійне вирішення всіх організаційних питань – подяка керівнику української делегації Анастасії Молочко.  

– Які найближчі плани у збірної?

– На січень запланували збір із загально-фізичної підготовки, який має пройти на олімпійській базі в Кончі-Заспі. У лютому у Болгарії відбудеться традиційний турнір «Странджа», куди плануємо вирушити двома складами. Після цього розпочнемо безпосередню підготовку до європейського ліцензійного турніру на Олімпіаду. Звичайно, пандемія та локдаун ще можуть внести корективи у наш розклад: зараз важко прогнозувати ситуацію на місяць-два вперед.  

Наразі хотів би привітати усіх з прийдешніми новорічними святами і побажати передусім здоров’я, перемог та здійснення усіх планів у наступному році!

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.