Лікар збірної України Максим Масляний отримав престижний сертифікат Ringside Doctors AIBA

Лікар збірної України Максим Масляний отримав престижний сертифікат Ringside Doctors AIBA

З 17-го по 23 жовтня цього року у столиці Сербії – Белграді – пройшов освітній курс AIBA «Лікарі біля рингу», покликаний підвищувати кваліфікацію спортивних лікарів, які працюють на турнірах Міжнародної боксерської асоціації.

А вже кілька днів тому у листі на адресу ФБУ голова Медичної комісії AIBA Іоанніс Філіппатос офіційно повідомив про те, що лікар Національної збірної України Максим Масляний успішно склав іспити і отримав міжнародний сертифікат Ringside Doctors AIBA. Відзначимо, що важкі екзамени не для всіх були вдалими: інший учасник курсів «Лікарі біля рингу», заслужений лікар України Юрій Дехтярьов не набрав необхідних 90% балів.

Докладніше про перебіг теоретичних та практичних занять, складання іспитів нам розповів Максим Масляний.

«Почну з того, що курс тривалістю 8 днів був дуже важким (заняття без вихідних, з ранку до вечора)! Це не лише моя думка. Мої набагато більш досвідчені іноземні колеги, у тому числі члени Медичної комісії AIBA, зізнавалися, що вперше за багато останніх років зіткнулися з настільки складною програмою. Вже те, що до участі у курсі були допущені усього лише 14 лікарів зі всього світу (двоє з них – з України!), говорить про статус цієї події. За моїми даними, лише 5 учасників з 14-ти змогли набрати необхідну кількість балів та отримати сертифікат.

Загалом останнім часом керівництво AIBA набагато підвищило вимоги до усіх спеціалістів, що беруть участь в організації та проведенні змагань – лікарів, суддів, міжнародних технічних делегатів. Згідно з настановами, правильне рішення у процесі бою має прийматися миттєво! Лікарі теж підпадають під цю концепцію. Зокрема, вимагається, аби лікарі біля рингу не просто зналися на медичних аспектах оцінки стану спортсмена, але й розуміли усі тонкощі суддівських рішень, вміли «читати» бій.

Наприклад, уявімо ситуацію: один з суперників на рингу володіє перевагою, веде за очками, але в останньому раунді має проблеми з розсіченням, через що є ризик дострокової зупинки бою. Так ось, за останніми рекомендаціями, лікар має не лише оцінити стан боксера, але врахувати і спортивну складову. Запобігти шкоді здоров’ю – важливо. Але іноді так само важливо дозволити бійцю «перетерпіти» і зберегти сильного учасника «у грі».

Іспити по закінченню учбової програми були поділені на три модулі. Перший модуль – усний опитувальник, другий – практичні завдання біля рингу, третій модуль – письмові завдання. За результатами трьох модулів ухвалювалося підсумкове рішення щодо видачі сертифікату.

Дуже вдячний AIBA, а також Федерації боксу України за те, що мав можливість взяти участь у даному курсі. І, звісно, радий тому, що став сертифікованим лікарем Міжнародної боксерської асоціації. Відтепер отримані знання використовуватиму на найкрупніших змаганнях в якості представника ФБУ та збірної України», – зазначив Максим Масляний.

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.