Цифрові проєкти виведуть спорт на новий рівень

Цифрові проєкти виведуть спорт на новий рівень

Український уряд затвердив Стратегію розвитку фізичної культури і спорту до 2028 року, яка дозволить на законних підставах впровадити цифрові проєкти у сфері фізичної культури та спорту.

Сучасний розвиток спорту у всьому світі неможливий без використання інформаційних технологій. Для цього у Стратегії розвитку фізичної культури та спорту передбачена діджиталізація цієї сфери. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України , Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Завдання стратегії:

— Створення електронних реєстрів. Саме з ними стане можливий підрахунок статистики та аналіз поточного стану галузі в точних кількісних показниках. Що дуже важливо для прийняття зважених управлінських рішень та відстеження ефекту від впроваджених реформ.

— Налаштування бізнес-процесів у Мінмолодьспорті та підпорядкованих йому закладах, установах та підприємствах

— Розроблення механізму відстеження фізичної активності людей різних груп населення зі шкільних років. Завдяки цьому можна оцінити спортивний потенціал кожної людини.

— Оцифрування фінансових кабінетів федерацій та інших спортивних установ. Це дозволить відстежити рух бюджетних коштів, а також контролюватиме їх витрачання.

— Розробка та впровадження технічного механізму для запровадження та адміністрування пілотного проєкту «Гроші ходять за послугою», який допоможе населенню отримувати доступні та якісні фізкультурно-оздоровчі послуги.

— Створення зручної екосистеми для сприяння розвитку спортивних стартапів та приватних ініціатив.

Для прискорення цифровізації в кожній галузі Міністерство цифрової трансформації України впровадило посади цифрових заступників у кожному міністерстві – CDTO (Chief digital transformation officer). Ці люди разом з командою цифрових менеджерів (DTPM Мінцифри) відповідають за цифрові новації в кожному міністерстві.

Впровадження сучасних новацій у сфері розвитку фізичної культури і спорту прокоментував виконавчий директор Федерації боксу України Донатас Піскун.

«Прийняття стратегії, яку затвердив український уряд, дозволить осучаснити усю сферу фізичної культури та спорту в нашій державі. І це дозволить нам втілювати в життя один з головних напрямків програми дій Президента України Володимира Зеленського, що відомий як «Держава у смартфоні».

Сучасні цифрові технології рухають цивілізацію, світ змінюється дуже швидкими темпами, і спортивна сфера має відповідати сучасним викликам.

Федерація боксу України також тримає руку на пульсі цього прогресу. Пишаюся тим, що ФБУ першою серед усіх спортивних федерацій в Україні взяла курс на широке запровадження у своїй роботі цифрових технологій. Нагадаю, що влітку цього року нами був підписаний меморандум про співробітництво з Міністерством цифрової трансформації України, мета якого – зробити сучасні технології більш доступними та зрозумілими для широкого кола людей і зокрема спортсменів, тренерів та усіх представників боксерської спільноти.

Я хотів би, щоб приклад Федерації боксу України наслідували інші спортивні організації. Від цього виграватимуть усі – і спортсмени, і організатори змагань, і глядачі, і вболівальники»,  – відзначив Донатас Піскун.

ЗАЛИШИТИ Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.